fbpx

Lygas: Turun yöelämän helmi

Kaupallisessa yhteistyössä Lygas kanssa

 

Kun puhutaan Turun yöelämästä, ei voi olla mainitsematta yhtä nimeä, joka on tullut tutuksi paikallisille ja vierailijoille: Lygas, joka pitää sisällään Night Club Marilynin – Turun keskustan vanhimman yksityisen yökerhon & discon – ja alakerran Vegasin. Yökerho on kuin oma maailmansa, joka avaa ovensa iltaisin tarjoten unohtumattomia hetkiä kaikille, jotka etsivät hauskaa ja viihdettä Turun sydämestä.

 

Lygas on huimasti paljon muutakin, kuin yökerho: järjestöille tapahtumien tekeminen on oppimiskokemus ja mahdollisuus kartuttaa järjestön kassaa. Yksittäiselle opiskelijalle paikka tarjoaa kohtaamisympäristön, ankkuroitumispaikan monelle vieraalta paikkakunnalta muuttaneelle ja erinomaisen ympäristön verkostoitua poikkitieteellisesti. 

Ihmisten kotoa pois saaminen on Lygasille tärkeää. Voit viihtyä tanssilattialla, ilmaisten arcadepelien äärellä, karaokea lauleskellen ja beer pongia pelaillen ihan tavallisenakin iltana – tekemistä riittää siis myös niille, jotka eivät nauti alkoholia. Lisäksi opiskelijahaalareissa pääsee Marilynin puolelle myös viikonloppuisin. 

 

Kun astut sisään Lygasin oville, sinut valtaa energinen tunnelma ja mahdollisuus tanssia yön pikkutunneille asti!

 

Opiskelijoiden suosikki

 

Mutta miksi Lygas on niin suosittu erityisesti opiskelijoiden keskuudessa? No, kysyimme tätä muutamalta seuraajaltamme!

 

“Lynissä on aina sitä jotain, olipa sitten arki-ilta tai viikonloppu. Tuntuu siltä, että aina tapaa uusia mahtavia ihmisiä, joiden kanssa unohtaa maailman murheet!” – Anna, 22-vuotias lääketieteen opiskelija, Turun yliopisto

 

“Pidän siitä, että Lygas tarjoaa tekemistä myös alkoholittomalle juhlijalle. Paikalla voi rennosti pelailla pelejä, nauttia tunnelmasta ja tanssia hyvän musiikin ääreltä ilman painetta juomisesta.” – Lauri, 20-vuotias tradenomiopiskelija, Turun ammattikorkeakoulu

 

Yhteenvetona voisi sanoa, että Lygas on enemmän kuin pelkkä yökerho. Se on Turun yöelämän helmi, joka tarjoaa monipuolisen musiikkivalikoiman, opiskelijaystävälliset hinnat ja huikean tunnelman. Jos olet Turussa ja haluat kokea kaupungin legendaarisen yöelämän, Lygas on paikka, joka on ehdottomasti koettava. Tanssijalkaa vipattamaan! 

Facebook
LinkedIn

Tsekkaa myös nämä!

Opiskelijan hyvinvointiloma Saimaalla

Holiday Club Saimaan Rauha tarjosi rentouttavan loman arjen keskellä Kaupallisessa yhteistyössä Holiday Club Saimaan Rauha Kaipaatko rauhoittumista opiskelija-arjen keskellä? Kävimme Holiday Club

Kommentoi

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *